Real zvládnul i úvodní ligové utkání

15. dubna 2018 v 9:00 |  📰 Novinky
Fotbalový tým Realu Bohnice po uspěšném úvodním pohárovém vystoupení zvládnul i druhé letošní soutěžní utkání, když v rámci prvního ligového kola porazil celek 1.Fc Rum jasně 4:0. Tým pod vedením staronového kouče Samuela Olivíka tak zvládnul dlouho očekávaný start letošního ligového ročníku a to i přes to, že na hrací ploše došlo hned k několika výrazným změnám. Narozdíl od utkání prvního kola Českého poháru tak v základní jedenáctce netradičně chyběl například Matěj Podsedník, Bohdan Vališ, Ladislav Křivý nebo Libor Pechač. Naopak vůbec k prvnímu ligovému utkání za Real nastoupil Abdul-Adheemm Aseery, Sergiu Levita, Vladimír Cieślar nebo nejčerstvější posila, teprve sedmnáctiletý krajní obránce Suxrob Namozov. Nezpočet výrazných změn se ale výkonu Realu příliš nedotknul, tým pod vedením trenéra Olivíka měl sice do utkání pomaljší nástup, nakonec se ale dokázal chytit a svého soupeře jasně přehrát. Na první šanci utkání si celkem slušně zaplněné Highbury Bohnice muselo počkat až do 24" minuty utkání, nicméně hned z prvního útoku se mohlo radovat. Po dlouhé Al-Habtoorově přihrávce z hloubi pole se sám na brankáře Beugebuddela hnal František Funk, který sice dlouho nemohl dostat míč pod kontrolu, nakonec ale se štěstím hostujícího brankáře překonal a dostal Real do vedení. Jednogólový náskok pak v zápětí mohl zvýšit Miroslav Martiník nebo Augustin Moták, jejich pokusy si ale cestu za záda brankáře 1.Fc Rum nenašly a skóre se tak nezměnilo. Navíc po půl hodině hry přišel pro hostující celek kritický moment, když si zkušený brankář Martial Lambard vážně poranil koleno a musel být vystřídan. Ztráta kapitána ale Real nezastavila a ještě do konce prvního poločasu se po rohu Al-Habtoora a hlavičce Martiníka k odraženému míči dostal Abdul-Adhhemm Aseery, který tak ve svém prvním ligovém utkání za Real zaznamenal premiérovou branku. Díky tomu tak domácí celek vedl po prvním poločase 2:0 a pomerně solidním výkonem kontroloval vývoj utkání, což potvrdil i na začátku druhého poločasu, když se hostující tým marně snažil o nátlak. Těžkou čtvrt hodinu hry ale domácí celek ustál a v 70" minutě utkání sám udeřil, když se tentokrát mezi premiérové střelce zapsal Husan Ergashev. A s hosty mohlo být ještě hůř, jenže Moták i ve druhé šanci odpoledne selhal a podobně si o chvilku později vedl i Sergiu Levita, který při své premiéře trefil břevno. Přesto si ale utkání připsalo ještě jednoho premiérového střelce, trochu nečekaně nejmladšího hráče na hřišti, krajního obránce Suxrova Namozova. Sedmnáctiletý talent nastoupil do svého vůbec prvního soutěžního utkání a svůj debut v dospělém fotbale okořenil premiérovou brankou, když po narážečce se spoluhráčem překonal Beugebuddela po čtvrté. Real tak po jasném vítěztví v úvodním kole Českého poháru zvládnul i první ligové utkání, díky přispění nečekaných střelců nakonec bral tři body za vítěztví 4:0